کسب معاش کردن امنیت اسلامی همکاری تروریستی

کسب معاش کردن: امنیت اسلامی همکاری تروریستی سیستان و بلوچستان گروهک های تروریستی سربازان گمنام امام زمان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مشاغل با ۱۵۶ میلیون تومان درآمد، اظهارنامه نمی‌خواهد

رئیس امور مالیاتی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت : جهت کسانی که حجم فروش آنها کمتر از ۱۵۶ میلیون تومان جهت سال مالیاتی ۹۵ باشد ، مالیات مقطوع درنظر گرفته ا

مشاغل با ۱۵۶ میلیون تومان درآمد، اظهارنامه نمی‌خواهد

مشاغل با ۱۵۶ میلیون تومان درآمد، اظهارنامه نمی خواهد

عبارات مهم : ایران

رئیس امور مالیاتی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت : جهت کسانی که حجم فروش آنها کمتر از ۱۵۶ میلیون تومان جهت سال مالیاتی ۹۵ باشد ، مالیات مقطوع درنظر گرفته ایم.

به گزارش صدا و سیما، محمدرضا نوری گفت: مالیات سال ۹۴ این گروه هر میزان باشد، با هشت درصد رشد، مالیات آنها مقطوع می شود و مشمول مالیات جدیدی نخواهند بود و ضرورتی به تسلیم اظهارنامه مالیاتی نیز ندارند و اسناد و مدارکی نیز تسلیم نمی کنند.

مشاغل با ۱۵۶ میلیون تومان درآمد، اظهارنامه نمی‌خواهد

وی تاکید کرد: ما جهت این افراد این وقت را در نظر گرفتیم که مالیات خود را در چهار قسط پرداخت کنند و جرایم دیرکرد آنها نیز قابل بخشودگی خواهد بود.

نوری گفت: مردم عزیز دلواپس تسلیم اظهارنامه جهت این گروه نباشند و کسانی که مشمول این دستورالعمل اجرایی قرار می گیرند، جریمه ای جهت تسلیم نکردن اظهارنامه مشمول بر حال آنها نخواهد بود.

رئیس امور مالیاتی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت : جهت کسانی که حجم فروش آنها کمتر از ۱۵۶ میلیون تومان جهت سال مالیاتی ۹۵ باشد ، مالیات مقطوع درنظر گرفته ا

وی تصریح کرد: در سامانه شرکت امور مالیاتی دستورالعمل های کامل این عنوان وجود دارد و حتی اگر افرادی قبلا اظهارنامه هایی را ارائه کرده اند می توانند مراجعه کنند و از دستورالعمل های تازه استفاده نمایند.

رئیس امور مالیاتی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران افزود: با اینکه انتهای خردادماه، روزهای نهایی تسلیم اظهار نامه های مالیاتی جهت صاحبان مشاغل هست، ولی اشخاص حقوقی و صاحبان املاک می توانند اظهارنامه های خود را تا آخر تیرماه تسلیم کنند.

نوری با اشاره به مطلوب بودن اوضاع اظهارنامه های مالیاتی گفت : با توجه به اینکه تغییراتی در قانون مالیات های صورت گرفته و گروه بندی های صاحبان مشاغل هم تغییراتی داشته، مورد نیاز است مودیان مالیاتی در این دو روز نهایی خردادماه از طرق مختلفی که وجود دارد به تکمیل و تسلیم اظهارنامه های الکترونیکی خود اقدام کنند.

مشاغل با ۱۵۶ میلیون تومان درآمد، اظهارنامه نمی‌خواهد

وی تاکید کرد: با توجه به بروز تغییرات در قانون مالیات ها گروههای صاحبان مشاغل و بر اساس اصلاحاتی که صورت گرفت، شش گروه خاص مانند وارد کنندگان، صادرکنندگان، کارخانه داران، رستوران داران، صرافی ها و غیره در گروه اول قرار می گیرند، ولی معیار تقسیم بندی؛ حجم فعالیت، درآمد و فروش مشاغل خواهد بود.

نوری گفت: مشاغل در سه گروه تقسیم بندی می شوند، گروه یک مشمول بر افرادی می شود که در یک سال مالیاتی بالغ بر سه میلیارد تومان فعالیت داشته اند، گروه دوم کسانی هستند که یک تا سه میلیارد تومان درآمد داشته اند و گروه سوم نیز کسانی هستند که زیر یک میلیارد تومان فعالیت کرده اند.

رئیس امور مالیاتی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت : جهت کسانی که حجم فروش آنها کمتر از ۱۵۶ میلیون تومان جهت سال مالیاتی ۹۵ باشد ، مالیات مقطوع درنظر گرفته ا

وی افزود: با توجه به این تقسیم بندی، زیاد جامعه در گروه سوم قرار می گیرند و ما جهت این گروه تسهیلات خاص ای قائل شدیم و با توافقاتی که با اتاق اصناف کشور عزیزمان ایران داشیم، اختیاراتی در اجرای تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات داشتیم.

نوری راجع به از بین بردن مالیات ارزش افزوده جهت بعضی از مشاغل مانند طلافروشان گفت : تاکنون و بر اساس قانون فعلی طلافروشان مشمول ارزش افزوده هستند و نکاتی که در لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده مطرح است هنوز به تصویب نهایی نرسیده و اگر قانون شد ما به آن عمل می کنیم.

مشاغل با ۱۵۶ میلیون تومان درآمد، اظهارنامه نمی‌خواهد

قراردادهای ورزشکاران باید براق باشد

رئیس امور مالیاتی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: در جلساتی که با شرکت لیگ و فدراسیون فوتبال و اعضای کمیسیون اصل نود برگزار کردیم، توافق شد یکی از شرایط قراردادهای ورزشکاران قید مبلغ مورد توافق باشد.

وی راجع به تفاوت رقم درج شده است در قراردادهای بعضی از ورزشکاران و مبالغ دریافتی واقعی آنها گفت: در گذشته این موارد وجود داشت و ملموس تر بود، ولی اکنون تا حدودی متفاوت شده است است.

نوری با اشاره به براق سازی های صورت گرفته در قراردادهای ورزشکاران گفت : این قراردادها اکنون باید در سایت فدراسیون فوتبال نیز قرار گیرد تا مالیات آنها به صورت براق تعیین شود، ضمن آنکه در وقت ثبت قرارداد و صدور کارت مسابقه های به عنوان مجوز فعالیت ورزشکاران باید حتما گواهی مالیاتی آنها نیز صادر شده است باشد و بر اساس این مجوز، شرکت لیگ اجازه صدور کارت بازی را خواهد داشت.

وی گفت: اگر این مراحل طی نشود ما از طریق مراجع انتظامی خودمان پیگیری های مورد نیاز را انجام خواهیم داد.

نوری راجع به ممنوع الخروجی بعضی ورزشکاران توضیح داد: یکی از کارها اجرایی جهت وصول مطالبات مالیاتی، ممنوع الخروجی بدهکاران مالیاتی است که از محدویت های اجتماعی تلقی می شود.

وی افزود: ممنوع الخروجی جهت همه افراد جامعه که بدهی مالیاتی داشته باشند ممکن است درنظر گرفته شود و این عنوان تنها مختص ورزشکاران نیست.

رئیس امور مالیاتی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: وزشکاران هم مانند سایر اقشار جامعه مودیان مالیاتی هستند، تکالیفی دارند و با گروه بندی تازه مشاغل، ورزشکاران با توجه به حجم درآمدی که دارند در گروههای سه گانه قرار می گیرند.

وی تاکید کرد: راجع به مالیات ورزشکاران تکالیفی جهت باشگاهها و فدراسیونها داشتیم که اسناد و مدارک قرارداد ورزشکاران باید به ادارات مالیات ارسال شود تا مورد بررسی قرار گیرد.

نوری گفت: خود ورزشکاران نیز می توانند اظهارنامه مالیاتی ارسال کنند که اینها مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه درآمد اعلامی کمتر از درآمد واقعی باشد، طبق ضوابط با آنها برخورد می شود.

واژه های کلیدی: ایران | قانون | مالیات | ورزشکاران | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs