کسب معاش کردن امنیت اسلامی همکاری تروریستی

کسب معاش کردن: امنیت اسلامی همکاری تروریستی سیستان و بلوچستان گروهک های تروریستی سربازان گمنام امام زمان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی دولت اعتراض را حق شهروندی مردم می‌داند/ به وقت مناسب از پشت پرده حوادث‌اخیر اط

سخنگوی دولت با بیان اینکه قانون مرز اعتراض و اغتشاش را مشخص کرده هست، گفت: از منظر دولت بر اساس حقوق شهروندی، اعتراض حق آشنا شده است شهروندان است و آنها می‌توان

دولت اعتراض را حق شهروندی مردم می‌داند/ به وقت مناسب از پشت پرده حوادث‌اخیر اط

سخنگوی دولت: دولت اعتراض را حق شهروندی مردم می داند/به وقت مناسب از پشت پرده حوادث اخیر اطلاع رسانی می شود

عبارات مهم : قانون

سخنگوی دولت با بیان اینکه قانون مرز اعتراض و اغتشاش را مشخص کرده هست، گفت: از منظر دولت بر اساس حقوق شهروندی، اعتراض حق آشنا شده است شهروندان است و آنها می توانند با توجه به این حقی که دارند خبر و صدای خود را به مسئولان در چارچوب ضوابط قانونی برسانند و اعتراض خود را داشته باشند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در نشست خبری امروز خود اظهارکرد: دولت به حقوق شهروندی همه مردم چه آنهایی که به دولت رای داده اند و یا چه کسانی که به رقیب دولت رای داده اند، پایبند است و آن ها را به رسمیت می شناسد.

دولت اعتراض را حق شهروندی مردم می‌داند/ به وقت مناسب از پشت پرده حوادث‌اخیر اط

وی ادامه داد: تجمعات مختلفی در گذشته از جمله تجمعات سپرده گذاران یا بازنشستگان بدون مسئله برگزار شده است است ولی در روزهای اخیر شاهد اغتشاش و آسیب رساندن به اموال عمومی بوده ایم. قانون اساسی مرز اغتشاش با اعتراض را در اخلال در نظم عمومی و امنیت می داند و بر این اساس حساب اغتشاشگران با معترضان جداست. البته کسانی که با اغتشاشات مقابله می کنند باید در چارچوب قانون و حدود و اختیارات این اقدام را انجام دهند.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه کسانی که به اموال عمومی آسیب می رسانند طبق قانون محکوم هستند، تصریح کرد: دولت بر اساس سازوکارهای قانونی در انتخابات از مردم رای گرفت و همه نیز سلامت انتخابات را تایید کردند. دولت هم اعلام کرده است که خدمتگزار همه مردم چه کسانی که به دولت رای داده اند و چه کسانی که به رقیب دولت رای داده اند، است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه قانون مرز اعتراض و اغتشاش را مشخص کرده هست، گفت: از منظر دولت بر اساس حقوق شهروندی، اعتراض حق آشنا شده است شهروندان است و آنها می‌توان

نوبخت همچنین افزود: دولت از آسیب دیدن نیروهای انتظامی و امنیتی و همچنین آسیب رسیدن به اغتشاشگران ناراحت بوده و متاثر و دردمند حوادث اخیر است لیکن تمام کسانی که آسیب می بینند ایرانی هستند. به هر حال این ملت دشمن دارد و امروز اگر رییس جمهور نسبت به این اتفاقات غمگین هست، رییس جمهور آمریکا و نخست وزیر اسرائیل خوشحالند و این خوشحالی خود را کتمان نمی کنند چون آنها دشمن ملت کشور عزیزمان ایران هستند البته علاوه بر این کشورها، گروهک های تروریستی از جمله داعش و شرکت مجاهدین خلق که دستش به خون مسئولان و مردم کشور عزیزمان ایران آغشته است نیز بابت این اغتشاشات خوشحال هستند. دشمن های کشور عزیزمان ایران بدون کار ننشستند و می توانند از این فضای اغتشاش استفاده کنند. به هر حال دشمن از این اتفاقات خوشحال است و آماده ایجاد فتنه و آشوب در کشور عزیزمان ایران است.

وی تاکید کرد: ولی ملت کشور عزیزمان ایران ملتی آگاه، بصیر و توصیه سنج است و به وقت خود نشان می دهد که با وحدت می توان پرسشها کشور را حل کرد. دولت هم جهت حل پرسشها مردم سیاست و برنامه های روشنی دارد و در حال اجرای آن است و راحت لوحانه است که منتظر کمک کسانی باشیم که از این شرایط فعلی کشور خوشحال هستند.

نوبخت دستیابی به رشد 7.1 درصدی در سرمایه گذاری، رشد مثبت اقتصادی، کنترل تورم و اشتغالزایی را بخشی از دستاوردهای دولت دانست و گفت: البته مردم همچنان مسئله دارند، کدام دولتمرد است که بگوید همه پرسشها کشور را حل کرده ایم بخصوص در این شرایط که با محدودیت منابع مواجهیم.

دولت اعتراض را حق شهروندی مردم می‌داند/ به وقت مناسب از پشت پرده حوادث‌اخیر اط

وی ادامه داد: سال آینده کل درآمدهای نفتی ما 50 میلیارد دلار است که 32 درصد از آن باید به صندوق توسعه ملی، 14.5 درصد به شرکت نفت جهت سرمایه گذاری داده شود و تنها 27 میلیارد دلار در اختیار دولت قرار می گیرد. این در حالی است که باید سال آینده صندوق های بازنشستگی 67 هزار میلیارد تومان پرداخت داشته باشند ولی چون قادر به پرداخت این مبلغ نیستند، دولت باید به آنها کمک کند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه میزان تسهیلات را از 17 هزار میلیارد تومان به 73 هزار و 400 میلیارد تومان زیاد کردن داده ایم، تصریح کرد: این منابع از داخل کشور تامین می شود. در برنامه دولت، نوسازی شهرها و مسکن روستایی قرار گرفته است و سال آینده 100 هزار واحد مسکونی را نوسازی می کنیم. یکی دیگر از برنامه های دولت، ایجاد یک میلیون وقت شغلی هست. همچنین جهت مقابله با آلودگی هوا ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری را نوسازی می کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه قانون مرز اعتراض و اغتشاش را مشخص کرده هست، گفت: از منظر دولت بر اساس حقوق شهروندی، اعتراض حق آشنا شده است شهروندان است و آنها می‌توان

وی با اشاره به اصلاحات انجام گرفته در بودجه سال 97، خاطرنشان کرد: ما باید این مدیریت را داشته باشیم که اصلاحات بودجه به مردم آسیبی نرساند. دولت می داند بقایش به رضایت مردم بستگی دارد و ما به نظر و رای مردم بی توجه نیستیم. ما پرسشها مردم را شناسایی کرده، جهت آن برنامه ریزی کردیم و وارد عمل شدیم. ما ایجاد رفاه جهت مردم را وظیفه خود می دانیم. با کمک بخش شخصی 126 هزار میلیارد تومان منابع جهت اتمام طرح های ناتمام در نظر گرفته ایم. ما به هیچ وجه نسبت به پرسشها مردم بی تفاوت و ناآگاه نیستیم. مردم شرایط امروز را با وقت روی کار آمدن دولت یازدهم مقایسه کنند، تورم 40 درصدی به زیر 10 درصد رسیده هست، قیمت بیکاری کم کردن یافته و رشد اقتصادی هم مثبت شده است است ولی با این وجود مردم هنوز پرسشها دارند و بنابراین باید جهت حل این پرسشها کارها بیشتری انجام داد.

نوبخت اظهار کرد: در درون خانواده مشکلاتی پیش آمده و اکنون جایش نیست که بگویم چه کسانی کارها اخیر را شروع کرده اند. ما باید این اتفاقات که موجب خوشحالی دشمن شده است است را حل کنیم. نباید اختلاف را شدت یافتن کرده بلکه به دنبال وحدت ملی جهت حل پرسشها باشیم.

دولت اعتراض را حق شهروندی مردم می‌داند/ به وقت مناسب از پشت پرده حوادث‌اخیر اط

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت از پشت پرده این کارها اخیر اطلاعی دارد؟ اظهار کرد: به هر حال دولت، وزارت اطلاعاتی دارد و به ریز می تواند پشت پرده حوادث را بفهمد. دولت زیرکانه همه چیز را تحت نظر دارد.

نوبخت همچنین در پاسخ به پرسش دیگری که آیا امام جمعه مشهد در پشت پرده این اتفاقات بوده است؟ گفت: به وقت به صورت براق در این زمینه اطلاع رسانی می کنیم.

سخنگوی دولت همچنین راجع به برنامه دولت و مجلس جهت سهمیه بندی کردن یا دو نرخی کردن بنزین، بیان کرد: دولت دنبال سهمیه بندی یا دو نرخی کردن بنزین نیست.

وی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاری راجع به محل هزینه منابع حاصل از از بین بردن یارانه ها یا زیاد کردن حامل های انرژی، خاطرنشان کرد: این منابع در محل نوسازی بافت های فرسوده و مسکن روستایی، برطرف آلودگی هوا، نوسازی ناوگان شهری و برون شهری، کشاورزی، ایجاد صنایع تبدیلی و بخش صنعت هزینه می شود. برنامه دولت هم در این زمینه ها به ریز مشخص شده است است.

نوبخت راجع به موضع دولت نسبت به پرسش نمایندگان مجلس از رییس جمهور راجع به چایکاران یا سپرده گذاران موسسات مالی غیرمجاز، تصریح کرد: دست به پرسش این مجلس از رییس جمهور خیلی راحت و خوب هست. ما اگر آمار خدمات ارائه شده است به چایکاران را توضیح بدهیم معلوم می شود اصلا مصداق سوالی وجود ندارد چه برسد پرسش از رییس جمهور پرسیده شود البته وزیر کشاورزی باید در این زمینه جوابگوی مجلس باشد و دولت از پاسخ به مجلس فراری نیست.

سخنگوی دولت با بیان اینکه حل پرسشها سپرده گذاران در سطح سران قوا در حال پیگیری هست، افزود: تاکنون 11 هزار میلیارد تومان از طریق بانک مرکزی به سپرده گذاران پرداخت شده است هست. موسسات مالی غیرمجاز هشت هزار میلیارد تومان اموال داشتند که مقدمات موافقت قوه قضاییه جهت بهره برداری از این اموال به نفع سپرده گذاران فراهم شده است است.

خبرنگاری به نوبخت گفت که دولت از کمبود بودجه می گوید ولی بودجه نهادهایی مثل صداوسیما یا سایر نهادهای فرهنگی کامل تخصیص داده شده است می یابد، آیا به جای پرداخت بودجه به این دستگاه ها، بودجه را جهت حل پرسشها مردم به کار نمی برید که وی در جواب گفت: قانون حکم کرده است که باید درصد خاصی از بودجه سهم صداوسیما باشد. انتقاد ما به این قانون این است که باید بررسی کنیم در قبال بودجه ای که دستگاه ها می گیرند چه عملکردی دارند. ما در بودجه بر اساس عملکرد دستگاه ها بودجه تخصیص می کنیم. جامعه هم باید بداند هر دستگاهی چقدر بودجه دارد.

وی با بیان اینکه در بودجه امسال 59 دستگاهی که با اسم در قانون پول می گرفتند از بین بردن شده است اند، تاکید کرد: انتقاد از بودجه حق شماست ولی باید نکات مثبت هم دیده شود. شما به دولت کمک کنید تا جداول بودجه این دستگاه ها باز نگردد. کارها بزرگی جهت اصلاح و براق سازی بودجه انجام شده است است.

خبرنگاری از میزان هزینه کرد دولت در جنگ سوریه و عراق پرسید که سخنگوی قوه مجریه در پاسخ، گفت: هزینه جنگ را خود آن کشورها می پردازند و هزینه ما در حد مستشاری هست. بودجه نهادهای نظامی به ریز در بودجه آمده است و شما می توانید با مراجعه به بودجه این مبالغ را متوجه شوید. پول دیگری غیر از بودجه در این زمینه پرداخت نمی شود.

نوبخت در مورد استعفای آخوندی و مخالفت رییس جمهور با این استعفا، گفت: من این خبر را از شما می شنوم.

سخنگوی دولت راجع به مدت وقت فیلتر بودن تلگرام، خاطرنشان کرد: وزیر مسئول در این زمینه توضیحات کافی را داده است و نوع نگاه دولت داشتن پهنای باند کافی هست. حل شرایط موجود جهت ما در اولویت است.

وی همچنین راجع به اظهارنظر دیروز رییس جمهور مبنی بر اینکه 200 هزار میلیارد از بودجه در اختیار دولت نیست، گفت: منظور رییس جمهور هزینه های اجتناب ناپذیر مثل پرداخت حقوق کارمندان یا هزینه های رفاه اجتماعی هست، منظور این نیست که این بودجه در اختیار دولت نیست.

نوبخت همچنین گفت: رییس ستاد مبارزه با قاچاق در روزهای آینده مشخص می شود.

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | رییس جمهور | قانون اساسی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs