کسب معاش کردن امنیت اسلامی همکاری تروریستی

کسب معاش کردن: امنیت اسلامی همکاری تروریستی سیستان و بلوچستان گروهک های تروریستی سربازان گمنام امام زمان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کسری بودجه نداریم / نوبخت

سخنگوی قوه مجریه در نشست خبری راجع به موضوعاتی همچون طرح سئوال از مدیر جمهور، فیلترینگ، مذاکره با اروپا جهت حفظ برجام، سیاست های ایجاد رونق کارآفرین زایی، اعتص

کسری بودجه نداریم / نوبخت

نوبخت:کسری بودجه نداریم

عبارات مهم : سیاست

واکنش به ردافطاری مدیر جمهور به وسیله بعضی هنرمندان/ ادعا نمی کنیم مردم مسئله ندارند

سخنگوی قوه مجریه در نشست خبری راجع به موضوعاتی همچون طرح سئوال از مدیر جمهور، فیلترینگ، مذاکره با اروپا جهت حفظ برجام، سیاست های ایجاد رونق کارآفرین زایی، اعتصاب کامیون داران، گلایه های پیمانکاران و خرید تضمینی گندم به اصحاب رسانه توضیح داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل خبرگزاری ها، محمدباقر نوبخت صبح امروز(سه شنبه ۸ خرداد) در نشست خبری سخنگوی قوه مجریه گفت: هیچگاه دولت مدعی نیست که مردم مسئله ندارند، تنها چیزی که زیاد داریم مسئله است و به رغم موفقیت ها و روندهای مثبت زیاد اذعان می کنیم که مردم ما لیاقت بیشتری دارند. دشمن های تلاش می کنند چشمه ما که دلارهای نفتی است بخشکانند، ولی تمام تلاش ما نیز این است که مردم با مسئله کمتری مواجه شوند.

کسری بودجه نداریم / نوبخت

اهم بیانات نوبخت به شرح زیر است:

*{درباره طرح پرسش مجلس از مدیر جمهور}: سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص حق مجلس است و باید از آنها استفاده کنند. باید دید نشانه از پرسش چیست؟ جهت برطرف ابهامات نمایندگان مدیر جمهور به سوالات نمایندگان محترم پاسخ دادند. به وجدان عمومی مجلس ایمان دارم. نمایندگان در خصوص تحقیق و تفحص می توانند جایگزین ایجاد یک تیم تحقیق و تفحص، از همان دستگاه درخواست آمار کنند. دولت نهم و دهم را به یاد آورید که پرسش از مدیر جمهور چه سرانجامی داشت.

سخنگوی قوه مجریه در نشست خبری راجع به موضوعاتی همچون طرح سئوال از مدیر جمهور، فیلترینگ، مذاکره با اروپا جهت حفظ برجام، سیاست های ایجاد رونق کارآفرین زایی، اعتص

* قدرت نظامی ما به هیچ وجه تهاجمی نیست، بلکه دفاعی و بازدارنده هست. به همین علت است که نوع نگاه اروپایی ها و آمریکایی ها به برجام متفاوت هست. ولی در آمریکا هم ترامپ، همسو های زیادی بجز جان بولتون که سخنگوی شرکت منافقین است و از آنها پول می گیرد، ندارد.

*{درباره مطرح شدن طرح بی کفایتی مدیر جمهور}: در انتخابات سال گذشته مردم به آقای روحانی رای دادند و ما خود را موظف می دانیم به درخواست ها و مطالبات مردم احترام بگذاریم.

*{در خصوص بحث فیلترینگ تلگرام}: سیاست های دولت در خصوص فیلترینگ خبر رسان تلگرام به صراحت مشخص هست. با توجه به وجود فیلترشکن ها دسترسی به خبر رسان تلگرام بدون محدودیت وجود دارد. فعالیت های ما در حوزه زیرساخت ها و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مشخص است.

کسری بودجه نداریم / نوبخت

*{درباره گلایه ها از مدیران میانی}: تغییرات در سطح مدیریت خیلی عمیق نیست و دولت تلاش دارد بدون توجه به نگاه حزبی و جناحی افراد، مدیران را منصوب کند. حتی افرادی که دور میز بیضی هیئت دولت می نشینند نیز، کپی برابر اصل یک سند نیستند و سلایق متفاوت دارند ولی با دولت همکاری می کنند. علت اینکه گاهی مدیر جمهور نسبت به آن اعلام تکدر می کند، این است که خواست وی از مدیران، اجرای کامل سیاست های دولت است و سیاست های اجرایی دولت نباید قربانی نگاه های سیاسی و جناحی مدیران باشد.

* آقای روحانی را تاریخ تکریم خواهد کرد که با دلیری به عنوان مذاکرات هسته ای ورود و آن را مدیریت کرد. باید کسانی را که در مذاکرات با ٦ کشور بزرگ توانستند صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای کشورمان را به اثبات برسانند، تحسین کنیم. اینها سرداران ما هستند، آیا این حق است که سرداران مان را تحقیر کنیم؟ الحمدالله هر لحظه مقام معظم رهبری با حکمت و مصلحت از آنها تجلیل کردند. همه مردم علیرغم همه پرسشها به این دولت رای دادند، در حال حاضر دیگر ضربه به دولت، ضربه به قوه مجریه نیست بلکه ضربه به نظام است.

سخنگوی قوه مجریه در نشست خبری راجع به موضوعاتی همچون طرح سئوال از مدیر جمهور، فیلترینگ، مذاکره با اروپا جهت حفظ برجام، سیاست های ایجاد رونق کارآفرین زایی، اعتص

*{درباره مذاکرات با اروپا در خصوص برجام}: اروپایی ها تصور غلطی راجع به برنامه هسته ای کشورمان داشتند و آن را تهدیدی جهت خود می دانستند. اروپا به جهت اینکه به ما نزدیک تر هست، احساس خطر بیشتری نسبت به آمریکا می کند. ما قصد بدی نسبت به کسی نداریم ولی به گفته مقام معظم رهبری دوران بزن و در رویی تمام شده است و اگر تهدیدی علیه کشورمان وجود داشته باشد به آن پاسخ خواهیم داد.

*{درباره انتقادات به عملکرد دولت به وسیله بازیگران و صورت های معروف و رد دعوت افطاری مدیر جمهور به وسیله بعضی از آنها}: ما تمام تلاش مان را کردیم که پرسشها کشور حل شود. چه کاری را دولت انجام نداده است؟ چه کسی دوست دارد که سفره مردم پربارتر نباشد؟ به ما بگویند چه کاری را باید انجام می دادیم که انجام ندادیم؟ آیا سفره های مردم اردیبهشت ماه پارسال رنگین تر بود و امسال خالی تر شده است است؟بیشترین بودجه دولت، بودجه رفاهی است به طوری که بیش از ٩٧ هزار میلیارد بودجه رفاهی، ٥٧ هزار میلیارد تومان آموزشی، ٥١ هزار میلیارد تومان بودجه دفاعی و ٢٦ هزار میلیارد تومان بودجه سلامت هست. به گفته آقای فتاح مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) کمکی که این دولت به رفاه محرومین کرد، هیچ دولتی انجام نداده هست. از انسان های فهیم و تحصیل کرده انتظار می رود قضاوت درست انجام دهند، شاید عالی ترین اوضاع دولت در شعر “شب تاریک و بیم موج و گردابی چنین هائل، کجا دانند حال ما سبکباران ساحل ها” باشد. نخبگان به دولت کمک فکری و برنامه ای کنند و دولت راغب است که از همه آحاد ملت نظرخواهی کند.

کسری بودجه نداریم / نوبخت

*{سیاست های دولت جهت رونق تولید و اشتغال}: یکی از سیاست های دولت در حمایت از کالای ایرانی، نظام تازه ارزی است که باعث کم کردن قاچاق کالا می شود. همچنین ١٢ برنامه جهت تقویت اشتغال از طریق تقویت تولید ملی بوسیله برنامه هایی مانند ساخت مسکن در نظر داریم. تا امروز بیش از ٢٨ هزار میلیارد تومان به طرح های عمرانی بودجه تخصیص داده شده است است و مصمم هستیم که در فصل کار طرح های عمرانی مان را سرعت ببخشیم.

*{درباره اعتصاب کامیون داران با بیان اینکه نمایندگان وزارت راه و شهرسازی دیداری با اعتصاب کنندگان انجام دادند}: طبق آخرین آماری که اعلام شد، روز گذشته ٥٥ هزار بارنامه صادرشده بود و همکاران نیز با کامیون داران به توافقاتی رسیده بودند که در حال انجام هست. تلاش دولت این است که از کارگران حمایت مورد نیاز را داشته باشد. کارفرمایان نیز مشکلاتی دارند و نباید آنها را عنصرهای برابر کارگر برشمرد. دولت تلاش می کند نسبت به کارفرمایان جنبه حمایت را داشته باشد، ولی اجازه نخواهد داد مطالبات کارگران نیز تضییع شود.

*{درباره گلایه های پیمانکاران جهت تسویه مطالباتشان}: سر رسید مطالبات پیمانکاران یک روز سریعتر از تاریخ اوراق ارزش پرداخت خواهد شد. شرکت برنامه و بودجه به خزانه ابلاغ کرده است که جهت پرداخت مبلغ این اوراق منتظر حکم این شرکت نباشد.

*بر اساس سیاست های تازه ارزی، همه واردات کشور از طریق ثبت سفارش انجام می شود. براساس آخرین گزارش ها تا تاریخ ٦ خردادماه ١٩ میلیارد و ٧٧٤ میلیون دلار جهت ١٨٢ هزار و ٢١٦ قلم کالا ثبت سفارش شده است هست. از این مبلغ ١ میلیارد و ٤٨٠ میلیون دلار جهت کالاهای اساسی، ٢ میلیارد و ١٩٠ میلیون دلار جهت کالاهای مصرفی، ١١ میلیارد و ٦٦٣ میلیون دلار جهت کالاهای واسطه ای، ٣ میلیارد و ٥٩٣ میلیون دلار جهت کالاهای سرمایه ای و ٨٤٨ میلیون دلار نیز جهت سایر کالاها تخصیص داده شده است است.

* خرید تضمینی گندم در حال انجام است و تا تاریخ ٦ خردادماه، یک میلیون و ٦٣٥ هزارتن گندم به ارزش ٢ هزار و ١٧٠ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است که از این مبلغ ١١٠٠ میلیارد تومان پرداخت شده است و ١٠٧٠ میلیارد تومان دیگر باقی مانده است و تلاش می کنیم در کمترین وقت ممکن آن را پرداخت کنیم.

*{درباره برداشت دولت از صندوق توسعه ملی}: ما اجازه برداشت ریالی از صندوق توسعه ملی بدون اجازه مجلس شورای اسلامی و یا اذن رهبری نداریم. اگر منابع کفاف مصارف را ندهد، بر اساس قانون اجازه برداشت از حساب ذخیره ارزی را داریم. امسال کسری بودجه نخواهیم داشت ولی بودجه ٣٨٦ هزار میلیاردی که به وسیله مجلس تصویب شده است هست، محقق نخواهد شد لذا با مکانیزم تخصیص، آن را مدیریت خواهیم کرد.

* یکی از پرداخت های سنگینی که در امسال خواهیم داشت، پاداش بازنشستگی کارکنان دولت است که حدود ٥ هزار میلیارد تومان آن مربوط به فرهنگیان خواهد بود. برنامه ریزی کرده ایم ظرف چندماه آینده همه این پرداخت ها صورت گیرد و در خردادماه میزان زیاد کردن حقوق که به علت اختلاف تفسیر بین دولت و مجلس در دو ماه گذشته پرداخت نشده بود، توزیع شود.

واژه های کلیدی: سیاست | میلیون | برنامه | درباره | سیاست ها | برنامه ریزی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs