کسب معاش کردن امنیت اسلامی همکاری تروریستی

کسب معاش کردن: امنیت اسلامی همکاری تروریستی سیستان و بلوچستان گروهک های تروریستی سربازان گمنام امام زمان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری انتقاد همسر فرهاد مهراد از عملکرد تلویزیون

پوران گلفام همسر فرهاد مهراد طی یک نامه سرگشاده آخرین اوضاع پرونده شکایت این خانواده از شرکت صدا و سیما را تشریح کرد.

انتقاد همسر فرهاد مهراد از عملکرد تلویزیون

انتقاد همسر فرهاد مهراد از عملکرد تلویزیون

عبارات مهم : دادگاه

پوران گلفام همسر فرهاد مهراد طی یک نامه سرگشاده آخرین اوضاع پرونده شکایت این خانواده از شرکت صدا و سیما را تشریح کرد.

به گزارش فارس، پوران گلفام همسر فرهاد مهراد در این نامه که خطاب به ریاست محترم قوه قضائیه و ریاست شرکت صدا و سیما نوشته آورده است:

«دادگاه تجدید نظر در خصوص شکایت خانواده فرهاد مهراد از شرکت صدا و سیما مورخ ۹۵/۷/۱۷ رأی دادگاه بدوی را تأیید کرد و به علت عدم دسترسی به آرشیو تلویزیون و در نتیجه عدم کفایت مستندات، علی رغم نظر کارشناسان تعیین شده است از جانب دادگستری، تنها شش قطعه از آثار فرهاد را واجد شرایط جهت احقاق حقوق تضییع شده است دانست. به رغم اینکه دادگاه پیشین حکم به ممنوعیت پخش آثار فرهاد از صدا و سیما داده بود، اجرای آن از جانب این رسانه محقق نشد و مدیر دادگاه تجدید نظر نهایی (قاضی زجاجی) هم در حکم خود اشاره ای به این عنوان نکرد! من به عنوان یک شهروند عادی، شاید به علت بی اطلاعی از قوانین، علت این اغماض را نمی دانم و از متصدیان امور قضایی کشور خواهشمندم علت این کوتاهی را نه صرفا جهت من بلکه جهت خانواده موسیقی کشور عزیزمان ایران توضیح بدهند تا شاید حداقل بازیگران و صورت های معروف در قید حیات بدانند که آیا صدا و سیما حق دارد بدون اجازه آثارشان را پخش کند.

تنها توصیه امیدوار کننده این است که صدا و سیما موظف به پرداخت جریمه شده است هست. هر چند جریمه نقدی از مبلغ ۸ میلیارد ریال (مطابق با کارشناسی در سال ۱۳۹۱) به ۲ میلیارد و هفتصد میلیون ریال (که هنوز هم پرداخت نشده!) تقلیل پیدا کرده هست. خیلی از اطرافیان من به همین مقدار هم امیدوار نبودند ولی مسئله خانواده فرهاد این اعداد و ارقام نبود. هنگامی که هنرمندی در وقت حیاتش محترم شمرده نشود، در نبودش آنچه می انجامدتسکین رنجی است که پیش تر با فوت به آخر رسیده هست. تازه همین سنت مرده پرستی را که بخشی از فرهنگ دیرینه ماست حاضر نیستیم در قبال فرهاد اجرا کنیم. عجبا که از سرنوشت فردوسی تا کنون در سرزمین کهن ما «هنرمند» هم چنان جایگاهی شایسته و بایسته ندارد.

درسال ۱۳۸۳ از مدیر وقت شرکت صدا و سیما درخواست کردم که به وصیت فرهاد احترام گذاشته و آثار او را پخش نکند و تا سال ۱۳۸۹ مکرراً پیگیر درخواست خود از رسانه ملی بودم بلکه مسئله بدون شکایت حل شود ولی در نهایت ناچار به شکایت رسمی و قانونی شدم. به قوه قضاییه پناه آوردم با تصور اینکه قانون را جهت همه قانون می داند. در این راه بسیاری مرا بر حذر داشتند که «اگر بنا بود صدا و سیما به حق و حقوق هنرمند احترام بگذارد تا کنون فرجی حاصل شده است بود» ولی به احترام فرهاد نمی توانستم این عنوان را نادیده بگیرم. تصورم این بود که نامِ پاکیزه فرهاد شاید باعث شود حقوق موسیقیدان در این سرزمین کمی جدی تر گرفته شود.

فرهاد در وقت حیاتش از نظر رسانه ملی وجود نداشت . صدای فرهاد هنگامی که نادی اش در خاک آرام گرفت جهت تلویزیون جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران معنا پیدا کرد و به خصوص در روزهای آخر اسفند تمام شبکه های صدا و سیما بارها و بارها آثار پر از بهار او را پخش می کنند. آیا با وجود وصیت فرهاد مبنی بر عدم رضایت او، پخش آثارش از نظر شرعی، عرفی و قانونی اشکال ندارد؟ آیا حداقل به یکی از این سه باور ندارید؟ در موارد بسیار اندکی مواد قانونی دست قاضی را می بندد ولی اگر به وجدان مان رجوع کنیم، می دانیم که خطاکاریم.

انتقاد همسر فرهاد مهراد از عملکرد تلویزیون

واژه های کلیدی: دادگاه | قانونی | خانواده | رسانه ملی | تلویزیون | فرهاد مهراد | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs